Čtvrtek 22. února 2024
Svátek slaví Petr, zítra Svatopluk
Zataženo, déšť 9°C

Aktuální informace o tématu: mysl

Přečtěte si o tématu "mysl". Abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíběnějších článků s klíčovými slovy "mysl", které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa k tématu "mysl".

Stres má kořeny v našem podvědomí, říká psychoterapeutka Alžběta Protivanská

Alžběta Protivanská

..., že jsme zdraví? Mysl funguje tak, že... se řídí naše mysl a jak začít...

Renesanční malíř z doby „post-atomové“: Václav Mach-Koláčný (66) snoubí klasiku s modernou

Václav Mach-Koláčný si vyvinul nevšední umělecký styl, kterým prezentuje originální českou tvorbu i v zahraničí. Původně mu přitom nebylo souzeno stát se malířem kvůli jeho rodinnému původu.

„Žít svým snem navzdory možnostem". Asi tak by se dal stručně charakterizovat život a dílo malíře a výtvarníka Václava Macha-Koláčného (66). Kvůli rodinnému původu nemohl studovat uměleckou školu, jakkoliv byl v kreslení a malování nadaný. Hodiny akademického vzdělání vyměnil za hodiny samouky a dlouhá léta soukromého studia a tvrdé dřiny, než si osvojil vlastní nevšední malířský rukopis, který zdobí soukromé sbírky v USA či v Indii. „Jako malý kluk jsem vlastně kreslil pořád,“ prodírá se pamětí pan Václav...

Co by muži chtěli, abychom věděly o sexu? My tušíme!

Co se mužům honí hlavou, je někdy záhada. Mnohdy to vlastně ani nechceme vědět, ale jsou okamžiky, kdy by nám to zjednodušilo situaci. Například v sexu určitě pomyslné čtení myšlenek nebo domýšlení věcí za toho druhého skoro nikdy nefungují. Většina mužů by si určitě přála, abychom věděly následující. Nejčastější mužskou fantazií je švédská trojka. Přestože vás jako svou partnerku miluje, jeho fantazie a mozek lovce touží po dalších ženách. Neznamená to, že vás podvede nebo že jeho fantazii musíte nutně ...

Muži při sexu myslí na bejvalky

Muži při sexu myslí na někoho jiného

Muži při sexu s partnerkami myslí na někoho jiného, nejčastěji na bývalé přítelkyně. Alespoň to tvrdí nová americká studie. Americký magazín Women's Health udělal průzkum mezi 1863 muži. Vyšlo najevo, že většina mužů při sexuálních hrátkách myslí na někoho jiného než na svou partnerku. Nejčastěji si vzpomenou na bývalou přítelkyni. Ženy může uklidnit, že ačkoli většina mužů flirtuje, když u toho jejich partnerka není, nevěrná je jen pětina. Alespoň tedy z těch, kteří byli tázáni v průzkumu.

Video se připravuje ...

Dnešní horoskopy